TECHNOLOGIA Capenergy


Jedyny na świecie sprzęt z certyfikatem urządzenia medycznego o wysokiej mocy do 1240 W, wykorzystujący radiofrekwencję. Szybsze efekty w krótszym czasie!

Firma Capenergy istnieje na rynku od 1984 roku i jest liderem branży w zakresie innowacji, rozwoju oraz produkcji urządzeń medycznych do terapii Tecar z certyfikatem 13486, dysponującym bogatym doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą. Dystrybuuje sprzęt na 5 kontynentach. Zapewnia firmom i odbiorcom indywidualnym wysokiej jakości innowacyjne produkty, na których można polegać.

Capenergy Medical to jedyna firma na świecie, która uzyskała certyfikaty na sprzęt o dużej mocy do 1240 W wykorzystujący radiofrekwencję. Jednoczenie jest to pierwsza i jedyna firma, której udało się certyfikować wskazania uroginekologiczne z dostępu dopochwowego i rektalnego, posiadając medyczny certyfikat zgodności CE dla dysfunkcji dna miednicy. Dzięki temu patentowi opracowanemu przez laboratoria inżynieryjne zrewolucjonizował rynek uroginekologii.

Działanie urządzenia

Capenergy to urządzenia o częstotliwości radiowej używane do zabiegów o charakterze nieinwazyjnym w terapii mięśniowo-szkieletowej i estetycznej. Urządzenie medyczne, które wykorzystuje 3 częstotliwości (0,8 MHz, 1 MHz i 1,2 MHz) pozwala dobrać operatorowi optymalne parametry dostosowane do pacjenta, co gwarantuje lepsze efekty terapeutyczne. Głównym celem urządzenia jest podniesienie temperatury tkanek, co stymuluje naturalne mechanizmy regeneracji organizmu.

Tryb automatyczny i manualny – dostępne są 3 tryby pracy urządzenia: manualny pojemnościowy, manualny rezystywny oraz automatyczny pojemnościowy. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie kompleksowej terapii dostosowanej indywidualnie do pacjenta, poprzez łącznie poszczególnych trybów.

Ustawienia częstotliwości – 3 ustawienia częstotliwości: 0,8 MHz, 1 MHz, 1,2 MHz operator dostosowuje je do optymalnej absorpcji energii w danym obszarze zabiegowym.


System kontroli temperatury – urządzenie wyposażone jest w system kontroli temperatury, który pozwala ustawić optymalną temperaturę w obszarze poddanym terapii i weryfikować moc, z jaką dostarczamy energię.

Trzy poziomy działania technologii TECAR:

Urządzeniem CAPENERGY można wykonywać zabiegi, na trzech poziomach termicznych:
Poziom lekko termiczny – odpowiada za silne działanie przeciwbólowe oraz drenaż limfatyczny.
Poziom umiarkowanie termiczny – najlepiej działa na dolegliwości związane z zapaleniem stawów, ścięgien, bóli pochodzenia nerwowego.
Poziom wysoce termiczny- najczęściej wykorzystywany w zabiegach estetycznych, przy nadmiernym napięciu mięśniowym, przykurczach, zrostach czy uszkodzeniach tkanek miękkich.

Patent na akcesoria wewnątrzustne do leczenia tkanek twardych i miękkich wewnątrz jamy ustnej

Patent na aplikator C-Boot do leczenia problemów naczyniowych stopy cukrzycowej i redukcji obrzęków limfatycznych

Patenty i nagrody Capenergy

Capenergy to ponad 20 patentów i nagród od organizacji międzynarodowych za innowacje m.in. w medycynie estetycznej, sportowej, fizjoterapii, uroginekologii i stomatologii. Technologia Capenergy opiera się na dowodach naukowych, wykazanych m.in. przez Vall D’Hebron Hospital and the Clinic w Barcelonie, Hospital October 12 w Madrycie, czy University of the Balearic Islands.

Tryb automatyczny i manualny

3 tryby pracy urządzenia: manualny pojemnościowy, manualny rezystywny oraz automatyczny pojemnościowy. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie kompleksowej terapii dostosowanej indywidualnie do pacjenta, poprzez łącznie poszczególnych trybów.

Ustawienia częstotliwości

3 ustawienia częstotliwości: 0,8 MHz, 1 MHz, 1,2 MHz dostosowując je do optymalnej absorpcji energii w danym obszarze zabiegowym.

System kontroli temperatury

System kontroli temperatury pozwala ustawić optymalną temperaturę w obszarze poddanym terapii i weryfikować moc, z jaką dostarczamy energię.

Efekty terapeutyczne Capenergy

  • Zwiększenie przepływu krwi,
  • Przyspieszenie metabolizmu tkankowego,
  • Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny w skórze,
  • Hamowanie syntezy tłuszczu,
  • Łagodzenie bólu,
  • Stymulacja naturalnych procesów naprawczych organizmu, dzięki czemu skraca czas rekonwalescencji po urazach i zabiegach.

Wpływ terapii na komórki

  • Zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej,
  • Zwiększenie dopływu O2 i substancji odżywczych,
  • Zwiększenie drenażu wolnych rodników i toksyn,
  • Równoważy potencjał membrany.

LINIE Capenergy:

TECAR Aesthetic

Medycyna estetyczna, dermatologia

TECAR Evolution

Fizjoterapia, terapia bólu

TECAR IntraOral

Stomatologia, ortodoncja

TECAR Urogyne

Uroginekologia