Jak usunąć cellulit – zabieg Capenergy

Redkacja

Jak skutecznie usunąć cellulit z brzucha, pośladków, nóg, ud i ramion? Zamiast „trzech sposobów na…”, przedstawimy jeden skuteczny zabieg na cellulit: radiofrekwencję bezigłową urządzeniem marki Capenergy. Przyjrzymy się przebiegowi zabiegu, odpowiemy na najczęstsze pytania i zaprezentujemy efekty!

kuracja na cellulit

Jak usunąć cellulit?

Niektóre badania mówią, że aż 90% kobiet ma cellulit. Zniekształcenia tkanki tłuszczowej, czyli mało estetyczne zgrubienia widoczne szczególnie na nogach i pośladkach, ale czasem również na ramionach czy brzuchu, mogą mieć wiele przyczyn. Widoczność pomarańczowej skórki to nie tylko wynik niewłaściwej pielęgnacji — w końcu nawet popularne trenerki fitness mają cellulit. Nie ma jednej kuracji na pozbycie się cellulitu — metod jest wiele. Masaż, ćwiczenia, rozmaite zabiegi na ciało, zdrowa dieta. W tym artykule przybliżmy zabieg, który sami wykonujemy i którego efekty widzimy u naszych Pacjentek. 

zabieg na cellulit

Zabieg na cellulit: radiofrekwencja

Redukcja cellulitu za pomocą radiofrekwencji (RF bezigłowego) to skuteczna, bezpieczna i przede wszystkim nieinwazyjna metoda pozbycia się tego problemu. Pacjent podczas zabiegu nie czuje bólu, nie stosujemy nawet znieczulenia — nie ma takiej potrzeby. Podczas zabiegu na ciało urządzenie Capenergy wytwarza przyjemne ciepło, a skóra jest masowana za pomocą specjalnych elektrod. Ciepło wspomagane masażem powoduje, że tkanki zaczynają się przebudowywać. Rozpad komórek tłuszczowych ulega przyspieszeniu, wytwarzają się nowe włókna kolagenowe, krążenie jest lepsze, a organizm szybciej wydala toksyny z ciała.

Redukcja cellulitu

Cellulit – przyczyny

Cellulit występuje najczęściej kobiet (choć u mężczyzn też się pojawia) i nie ma znaczenia czy jesteśmy szczupli, czy otyli. Cellulit mogą mieć także osoby dbające o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Można go dostrzec gołym okiem lub po ściśnięciu fałdu skóry – w zależności od stopnia zaawansowania. Cellulit ma swój początek m.in. w dysfunkcji przemiany materii, jaka zachodzi w komórkach. Miejscowe zaburzenia krążenia krwi, słabsza przyswajalność tlenu i składników odżywczych, problem z wydalaniem toksyn – to wszystko prowadzi do zalegania w tkankach wody i produktów przemiany materii.

Co sprzyja powstawaniu cellulitu

Problemy z krążeniem, nadwaga – to czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu. Redukcja cellulitu jest nie tylko kwestią estetyczną. Czwarty stopień cellulitu może powodować ból, kiedy fałdy skóry uciskają na zakończenia nerwowe. Usunięcie cellulitu wiąże się ze zmianą trybu życia, wprowadzeniem do niego aktywności fizycznej i zdrowego jedzenia. Skuteczną pomocą w walce z cellulitem są zabiegi medycyny estetycznej, w tym wspominany zabieg radiofrekwencji.

Przed / po 7 zabiegach

Zobaczcie efekty serii zabiegów u pacjentki z widocznym cellulitem w okolicy pośladków i nóg. Oto efekty, które udało nam się uzyskać:

  • Wyraźne zmniejszenie cellulitu
  • Poprawa jędrności i napięcia skóry
  • Zredukowanie tkanki tłuszczowej

Rodzaje cellulitu

Wyróżniamy 3 rodzaje cellulitu w zależności od tego, jakie mechanizmy go wywołały.

  • Cellulit wodny – występuje najczęściej u osób szczupłych, mających siedzący tryb życia. Determinuje go nieprawidłowe krążenie krwi i limfy oraz tendencje do zatrzymywania wody w organizmie.
  • Cellulit tłuszczowy – najczęściej ma związek z nadwagą, a spowodowany jest nagromadzeniem komórek tłuszczowych.
  • Cellulit cyrkulacyjny – to połączenie cellulitu wodnego z tłuszczowym. Obserwujemy go u osób z nadwagą, preferujących siedzący tryb życia z niewielką aktywnością fizyczną.

Opinia po zabiegu

Korzystałam z zabiegu usuwania cellulitu i jestem bardzo zadowolona z efektu! Potrzebowałam serii 5 zabiegów w odstępach tygodniowych, aby zobaczyć satysfakcjonujące efekty. Do tego mniej tkanki tłuszczowej i centymetrów w obwodzie uda – polecam z całego serca!

Q&A na temat redukcji cellulitu za pomocą Capenergy

Jak przebiega zabieg redukcji cellulitu za pomocą fal radiowych?

Zabieg redukcji cellulitu jest bezbolesny i trwa ok. 45 min. Na początek nakładamy na skórę ampułkę kwasu hialuronowego i za pomocą specjalnych pasów podgrzewamy okolicę poddawaną zabiegowi. Następnie nakładamy specjalny krem Capenergy, który nawilża i nadaje poślizg. Masujemy skórę elektrodami płytkowymi, które wytwarzają przyjemne ciepło, wysyłając jednocześnie fale radiowe w głąb skóry.

Czy każdy rodzaj cellulitu kwalifikuje się do zabiegu?

Tak, każdy rodzaj cellulitu kwalifikuje się na zabieg. Efekty zależą od stanu wyjściowego skóry i ilości tkanki tłuszczowej, którą chcemy zredukować. 

Kiedy zobaczę efekty

Efekty widoczne są od razu po zabiegu – poprawia się kondycja skóry, jest ona wyraźnie napięta. Metabolizm tkankowy zostaje przyspieszony, komórki są lepiej dotlenione. Efekty wizualne zależą natomiast od stopnia zaawansowania cellulitu – w przypadku dużych zmian, potrzebnych jest więcej zabiegów. Zazwyczaj zalecamy serię 3 zabiegów i oceniamy efekty terapii – patrzymy, jak reaguje skóra. Efekty są również zależne od samego pacjenta – należy przestrzegać zaleceń po zabiegu, m.in. pić dużo wody, dbać o zdrową dietę i dawkę aktywności fizycznej.

Czy zabieg pomoże mi schudnąć?

Zabieg redukcji cellulitu za pomocą fal radiowych jest całkowicie bezbolesny. Zabieg urządzeniem Capenergy pomaga nie tylko w redukcji cellulitu, ale też wyszczupla partie ciała poddawane działaniu urządzenia. Nasze pacjentki mają kilka centymetrów mniej w obwodzie brzucha, talii i nóg!

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu redukcji cellulitu za pomocą RF Capenergy nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy 2-3 l wody, aby nawodnić organizm i przyspieszyć wydalanie toksyn z organizmu.

Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu?

Jest kilka przeciwwskazań do zabiegu z użyciem Capenergy:

  • ciąża lub karmienie piersią
  • nici liftingujące (zalecamy 12 mies. odstęp pomiędzy zabiegami)
  • wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, botox (zalecamy 6 mies. Odstęp między zabiegami)
  • rozrusznik serca, pompa insulinowa
  • choroby serca
  • nowotwór złośliwy
  • metalowe implanty w miejscu zabiegu
  • aktywny proces bakteryjny
  • choroby układu krążenia

Walka z cellulitem – efekty zabieg

Efektem zabiegu jest oczywiście redukcja cellulitu! Efektami „ubocznymi” jak już pisaliśmy, jest spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej i kilka centymetrów mniej w obszarach ciała, poddawanych działaniu fal radiowych. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna, gładka i wyraźnie napięta. Masaż elektrodami Capenergy oddziałuje nie tylko na obszar poddawany zabiegowi, ale także na całe ciało. Warto wykorzystać ten moment na reset i zmianę codziennych nawyków, aby nie zaprzepaścić uzyskanych efektów.  

Czy zabieg należy powtarzać?

Zalecamy wykonanie serii zabiegów, aż do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Musimy pamiętać, że nasz organizm nie „stoi w miejscu” — starzejemy się, nasze nawyki się zmieniają, nie zawsze pamiętamy o zdrowym odżywianiu, piciu odpowiedniej ilości wody, czy przesypianiu minimum 8 godzin. Nie ma zabiegu, który usunie cellulit raz na zawsze. Odpowiednia pielęgnacja, zdrowa dieta, zabiegi przypominające na ciało — w taki sposób możemy się zabezpieczyć przed powrotem skórki pomarańczowej. 

Krem do pielęgnacji w trakcie zabiegu na ciało

Cellulit – jaką dietę wybrać?

W redukcji pomarańczowej skórki pomaga oczywiście odpowiednia dieta. Warto o niej pamiętać już po zabiegu redukcji cellulitu urządzeniem Capenergy. Właściwa dieta i pielęgnacja skóry pomoże w utrwaleniu efektów. W redukcji tkanki tłuszczowej pomaga też picie odpowiedniej ilości wody, najlepiej min. 1,4 l dziennie. Dlaczego woda jest taka ważna? Przede wszystkim pomaga w nawilżeniu i detoksykacji organizmu. Pijcie wodę regularnie, a zobaczycie, jak Wasz wygląd się poprawi! Dieta musi być bogata w warzywa (najlepiej do każdego posiłku!) i owoce. Unikamy soli i cukru, przetworzonej żywności, słodkich napojów. Zamiast tłustego mięsa wybierzmy chude ryby. Białe pieczywo zastąpmy tym pełnoziarnistym. I pamiętajmy, że podstawą piramidy zdrowia jest ruch! Przynajmniej 30 minut dziennie! Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię — wystarczy dłuższy spacer, np. w drodze do pracy.

picie wody w ciągu dnia

Masaż skóry

Zróbmy takie ćwiczenie — masujmy skórę przez tydzień i sprawdźmy efekty! Masaż jest jedną z wielu metod pomagających w walce z cellulitem i polecamy go także po zabiegu falami radiowymi. Masaż musi być jednak odpowiednio wykonany, zawsze w kierunku serca. Możesz do tego użyć specjalnej szczotki lub masażera oraz balsamu ujędrniającego. Skorzystaj z masażu, jeśli nie masz problemów z krążeniem — w innym wypadku zrezygnuj z pielęgnacji ciała w ten sposób. 

masaż ciała

Domowe sposoby na cellulit

Okłady z ogórka, peeling kawowy, cukrowy lub solny, witaminowe shoty z cytryną i pieprzem — domowych metod na usunięcie tkanki tłuszczowej i pomarańczowej skórki jest wiele! W każdej z nich leży odrobina prawdy, ale jako specjaliści musimy przyznać, że żadna nie jest tak skuteczna, jakbyśmy tego chcieli. Polecamy je jako metodę pielęgnacji, ale nie jako jedyny sposób redukcji tkanki. 

Zabieg na cellulit w Warszawie

Wszystkich zainteresowanych zabiegami na cellulit z użyciem fal radiowych, zapraszamy do Warszawy. W naszym gabinecie korzystamy z urządzenia Capenergy, którego jako firma NewU jesteśmy dystrybutorem. Jeśli chcecie obejrzeć więcej zdjęć przed / po, to obserwujcie nas w social mediach! 

Jesteś z Warszawy? Skorzystaj z zabiegu w gabinecie NewU,
czyli bezpośrednio u dystrybutora urządzenia.

umów się na zabieg w Warszawie

Autor:
Redkacja
Udostępnij:
Cenimy państwa prywatność
Ustawienia ciastek
Do poprawnego działania naszej strony niezbędne są niektóre pliki cookies. Zachęcamy również do wyrażenia zgody na użycie plików cookie narzędzi analitycznych. Dzięki nim możemy nieustannie ulepszać stronę. Więcej informacji znajdą państwo w Polityce Prywatności. Więcej.
Dostosuj Tylko wymagane Akceptuj wszystko
Ustawienia ciastek
Dostosuj zgody
„Niezbędne” pliki cookie są wymagane dla działania strony. Zgoda na pozostałe kategorie, pomoże nam ulepszać działanie serwisu. Firmy trzecie, np.: Google, również zapisują pliki cookie. Więcej informacji: użycie danych oraz prywatność. Pliki cookie Google dla zalogowanych użytkowników.
Niezbędne pliki cookies są konieczne do prawidłowego działania witryny.
Przechowują dane narzędzi analitycznych, np.: Google Analytics.
Przechowują dane związane z działaniem reklam.
Umożliwia wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami.

Brak plików cookies.

Umożliwia wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

Brak plików cookies.

Zapisz ustawienia Akceptuj wszystko
Ustawienia ciastek